Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prince of persia

Prodigy

Postavy

 The Prince, as he appears in Prince of Persia (2008).  Princ

     Elika

Pomůže vám v boji a luštit hádanky a umí magii

 

 

Nový Princ of Persia sice stále beze jména,ale je to tajemnější.Bohužel

bez hrátek s časem,ale navíc přibyly nové neuvěřitelné akrobatické schopnosti.

Sice s jediným mečem,ale s rukavicí plnou drápků.Stačí číst dále a dozvíte se ůplně vše.

Cell-Shade grafika,ou jé,nebo ou nou?

Tak tedy, nový PoP se od starých PoPů značně odlišuje. Stačí si prohlédnout okolní

obráky a hned je jasné o čem mluvím. To však není jediná změna,nový je i příběh

a styl hraní. Pokud jste byli nadšeni například pohádkovím Sands of Time a 

bojíte se že nový PoP bude ůplně o ničem jiném,nebojte se. Změny budou

poměrně razantní,ale místo je zde leda pro malé obavy.I když princ stratil své hrátky s časem,stává se z něj více akrobatický jedinec a dostává se zcela nový bojový systém.

K tomu se přidává otevřený svět bez linerálních omezení

předchozích her a už to vypadá vcelku zajímavě.

 

 

 

Nový Princ

 
Podívejme se tedy na nový příběh. Na začátku hry není náš princ žádným princem. Je to tulák-dobrodruh vláčející se pouští a hledající nové dobrodružství. Když mu jednou uteče osel a on se ho vydá hledat, ztratí se v písečné bouři. Když bouře skončí, zjistí, že se nachází v oáze, Zahradě Edenu, v jejímž středu nalezne Strom života. Nyní je třeba si objasnit trochu historie. Před tisíciletími se dva bratři, bohové, dali do války. Ahriman byl ten špatný, který rozséval zkaženost po celé zemi. Jeho bratr Ormazd ho nakonec porazil a uzavřel Ahrimana i se vší jeho zkažeností do Stromu života. Tam zůstal uvězněn po 200 generací. Zahrada i strom byly kdysi chráněni velkým rodem válečníků-ochránců jménem Ahuras, ale jak ubíhal čas, jejich řady se zmenšovaly, až téměř zanikli. A nyní zpět k princovi. Pár chvil po svém příjezdu do Zahrady je princ svědkem zničení Stromu života a uvolnění Ahrimana v plné síle.

 

 

 

 

 

 

 

 Pomoc, díra
Dobrá zpráva je, že zdi oázy stále Ahrimana drží uvnitř, ale zkáza nalezne trhliny a pomalu se rozšiřuje do celého světa. Brzy se uvolní i sám Ahriman a pak už bude svět nadobro ztracen, pokud ho pochopitelně vy nezachráníte. Tedy, vy a vaše nová tajemná společnice Elika (o té podrobně později). Společně musíte zahnat zkázu zpět do zahrady. Jak to provedete? Zkáza je všechno nebezpečné a zlé, co na světě najdete. Bere si podobu vašich nepřátel a sama je pastí snažící se ukončit vaše snažení. Tedy už žádné nastražené ostří nebo podlaha plná bodců, ale černý hnus, kterému budeme říkat sliz, protože to je to, čemu se asi nejvíce podobá. Říkáte si: „Jak mě může nějaké želé ublížit?“ Jednoduše. To si takhle lezete po zdi, pod vámi se utvoří sliz, vám to trochu uklouzne, spadnete do něj a ten si na vás pochutná. Nebo si budete vykračovat temnou uličkou a hle co po vás šáhne za rohem? Ano, sliz. Nebo vás něčím nakazí. Či vybouchne ze zdi. Právě nejrůznější formy slizu prozatím Ubisoft tají, ale jisté je, že jak budete postupovat hrou, bude se sliz výrazně měnit a zajišťovat tak, abyste i vy měnili svůj herní styl.

 

 

Oáza = zkáza
Zmiňovaná oáza, kde to všechno začalo, je v podstatě místem, odkud se budete vydávat na všechny své „záchranné mise,“ přičemž budete mít volnou ruku v tom, kam se vydáte dřív. Zpočátku se zkáza rozšiřuje pomalu po velké ploše a tudíž v malé koncentraci. V prvních oblastech vám tak na její poražení bude stačit pár akrobatických kousků. Jak však budete léčit svět, díry ve zdech oázy se budou zvětšovat a zkáza se bude do zbývajících zemí šířit více než předtím. Tím jak budete zkázu postupně porážet, jí vlastně donutíte se shlukovat v mnohem větším množství na určitém místě, kde nakonec dojde k finálním bojům.

 

 

Kam teď?


To, kterým směrem se vydáte zachraňovat svět se výrazně podepíše na tom, co nakonec budete hrát. Když se vy vydáte tímhle směrem a váš kamarád opačným, měli byste každý zažít něco úplně jiného. Je zde tudíž velký prostor pro znovuhratelnost. Je zde jeden příklad, na kterém si to můžeme ukázat. Jeden z bossů, na kterého dříve či později narazíte, při své smrti vypouští nákazu do neléčených částí světa. Takže, když ho porazíte hned na začátku, budete to mít ve všech oblastech o něco těžší, zato když si ho necháte až na konec, máte hned o pár akrobatických kousků méně. K tomu všemu se sliz časem mění, takže můžete ve stejné oblasti o pár hodin později narazit zcela na jiné nástrahy.

Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy

 

Pojďme na rozhlednu
Po celém herním světě jsou rozesety takzvané vyhlídkové body. U nich se můžete podívat, jak se to aktuálně se světem a zkázou vypadá. Pokud vám to připomíná „Eagle Eye“ body z Assassin’s Creed, ano, je to něco podobného, ale místo zhlížení na ulici z vrcholu kostelní věže jde spíše o výhled na celé údolí z vrcholu kopce.


Akrobatické schopnosti
IGN, kterým Ubisoft hru ukazoval, sice moc ze samotné hry neviděli, ale viděli dost, aby věděli, že svět bude otevřený minimálně jako v Assassin’s Creed. Nyní však máte v rukou prince s jeho neuvěřitelnými akrobatickými schopnostmi, kterých si užijete od začátku do konce. Princ pobíhá po zdech, houpe se na tyčích a provádí ještě spoustu dalších kousků zavánějících popíráním fyzikálních zákonů.

Rukavice opatřená drápy...

Obzvláště zajímavou věcí je princova rukavice opatřená drápy, kterou nosí na levé ruce. Ta je nejen účinnou zbraní, ale také nezbytnou pomůckou pro akrobacii. Není nic jednoduššího, než „zatnout drápky“ a sjet zeď tou nejkratší možnou cestou. Přitom je princ plně ovladatelný, takže za jízdy můžete odskočit kdykoliv se vám zachce. Na rukavici rozhodně nezapomínejte, mnohokrát vám zachrání kůži při špatném skoku nebo podobných vylomeninách.Systém boje
Akrobacie je však pouze půlkou nového i starých dilů Prince of Persia. Nikdy totiž nesmí chybět boj. Zatímco jste však v minulých dílech měli mnohdy na krku hromadu nepřátel, do kterých jste sekali nejrůznějšími zbraněmi, v novém díle nikdy nebudete bojovat s více než jedním nepřítelem. Vidíte dobře, nikdy. Vždy jen jeden (tedy vlastně dva) na jednoho. Na rozdíl od tlupy tupých nepřátel, na které jste zvyklí, bude nyní sice pouze jeden, ale o to chytřejší. Často na tom budou protivníci po stránce bojových dovedností stejně jako princ a mnohdy ještě lépe. Zde se nechali autoři inspirovat i žánrem tzv. bojovek. Půjde o intenzivní, někdy epické, souboje, které otestují princovo, respektive vaše, umění vládnout mečem a drápy. Co se týče zbraně, ty má princ jen dvě. Již zmiňovanou rukavici a dlouhý úzký meč. Ten nebude možné nijak upgradovat, po celou hru bude naprosto stejný.

Komba

V boji nebudou chybět i nejrůznější komba. Každé tlačítko vyvolá určitý typ útoku a každý může vést ke kombu. V něm si budete moci sami zvolit kombinace, nepůjde o mačkání předem daných kláves. Ubisoft uvádí i možnost vytvořit kombo s patnácti zásahy, což je o něco více než v předchozích dílech PoP. Cílem je dát hráčům prostor pro kreativitu při vytváření komb, která budou zároveň odpovídat princovým akrobatickým možnostem.


Ukazatel zdraví ? - ne, ne
Ukazatel zdraví v novém Princi není. Nemáte žádnou minimapu ani žádný ukazatel zdraví. Vy totiž v podstatě nemáte žádné zdraví. Jak bylo IGN vysvětleno, nový PoP se hodně inspiruje v originálním díle Jordana Mechnera, kde jste vydrželi jen pár ran. V novém pokračování budou stačit jedna nebo dvě rány a už klepete Smrti na dveře. Jak tento systém bude v praxi fungovat, zatím nemám tušení, ale autoři ujišťují, že bude pár opatření, jak zabránit smrtícímu zásahu dopadnout.

Elika - vaše společnice
Nyní se pojďme důkladněji podívat na Eliku, tajemnou princovu společnici. Tu potkáte už v oáze, neboť právě ona je jednou z posledních Ahurasů, strážců uvězněného Ahrimana. Je tedy její povinností vám v boji se zkázou pomoci. Elika je s vámi většinu času. Je ovládaná umělou inteligencí a je myšlena jako pomocnice, ne jako zbytečná přítěž na kterou se budete leda tak vztekat. Prý se na ni stačí dívat pět minut v akci a uvidíte, jak se snaží neplést se princovi do cesty.
Vy rozhodujete
Jako příklad můžeme uvést následující: Princ si to kráčí po římse a Elika mu kryje záda. Je to podpůrný charakter, takže vy jako hráč vždy vedete cestu. Co když se ale potřebujete dostat zpět? Naběhnete rovnou do Eliky a shodíte ji tak dolů? Nikoliv. Když se otočíte, Elika se chytí rukama za římsu a zhoupne se dolů. Princ ji přejde, podá ji ruku a vyšvihne opět za sebe. Dále může například princ vzít Eliku na záda, když je třeba se někam vyšplhat po zdi nebo to naopak vzít dolů rukavicí.

Dobrá výpomoc v souboji

Elika sama od sebe neudělá téměř nic, pokud ji však potřebujete, zmáčknete tlačítko a tím ji povoláte do akce. V boji není sama o sobě zrovna šampionkou, ale občas vám pomůže, jak můžete vidět na prvním videu povalujícím se okolo. Pro boj máte totiž čtyři tlačítka, z nichž každé může vytvořit kombo a z každého můžete kombo složit. Jedno z oněch čtyř tlačítek je právě Elika. Stačí například třikrát zmáčknout toto tlačítko a Elika přiskočí a třikrát zasáhne nepřítele a zase odskočí. Nebo s ní můžete vytvořit již zmiňovaná, velmi efektní a snad i efektivní komba. Prý také nikdy neumře, ale naopak může pomoci blokovat smrtící úder mířící na prince. Pravděpodobně ji budete za zachránu svého života mnohokrát děkovat.


Kouzlení


Důležitou součástí Eliky je její nadání pro magii, ale blíže nevím nic kromě jedné, dále zmiňované schopnosti. Tvůrci vše ohledně magie drží pod pokličkou. Co ovšem vím je, že vám pomůže s hádankami. Co si pod tím představit? Nic oficiálního, ale pravděpodobně půjde třeba o nějaké akce vyžadující aktivaci od dvou lidí ve stejném časovém intervalu. Elika je také váš kompas. Pokud vás zajímá, kde je váš další úkol, obrátíte se na ni. S pomocí své magie rozžehne maják, díky který vám pomůže najít přesné místo pro splnění mise.

Tak co?

O grafice se snad netřeba zmiňovat, tu vidíte všude okolo na obrázcích , takže můžu leda doplnit, že nás v novém Princi čeká volnější kamera, která jde přiblížit a poskytne vám tak až filmové záběry. Co se týče hry samotné, vypadá opravdu slibně. Souboje s jedním protivníkem s vyspělou inteligencí, sličná společnice s neméně velkou inteligencí a k tomu téměř neomezené akrobatické kousky ve všech rovinách, to si necháme líbit. Nového Prince z Persie očekávajme ke konci roku 2008. Do té doby o něm a o Elice ještě určitě uslyšíme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nová videa!!!

 

 

 

Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy Obrázek ke článku Prince of Persia Prodigy
do komentřů pište své názory na budoucí díl Prince of Persia Prodigy.

Návrh nového hrdiny... nakresleného za 20 minut 57 sekund...

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář